Briežu dārzs un safari parks „Zemitāni”
Briežu dārzs un safari parks „Zemitāni”

Briežu dārzs un safari parks Zemitāni  piedāvā apmeklēt lielāko Latvijas briežu audzētavu. Lielākā daļa zvēru dzīvo plašā teritorijā dabiskā ritumā, ko pieņemts saukt par safari.

Briežu dārzs  "Zemitāni" ir viena no lielākajām briežaudzētavām Latvijā, kur ikviens var sajusties kā pasaku mežā, apskatot savvaļas dzīvniekus brīvā dabā. "Zemitāni" nodarbojas ar trofeju briežkopību. Pašlaik aptuveni 300 hektāros pastaigājas vairāk nekā 1200 staltbriežu un dambriežu, kā arī citu savvaļas dzīvnieku. Nelielais safari ceļojums atvērta tipa džipā ir eksotisks un neaizmirstams piedzīvojums ikvienam! Briežu dārza gids aizvedīs pie parkā mītošajiem dzīvniekiem. Ja būsi vērīgs, pamanīsi arī vairākas putnu sugas. Ik pa brīdim auto apstājas, un tiek pievērsta uzmanība grūtāk saskatāmiem dzīvniekiem, kas savā dabiskajā ritumā cenšas paslēpties no citu acīm. Brauciena laikā vietējais gids pastāstīs, kāds ir meža zvēru ikdienas dzīves ritums, kā notiek trofeju briežkopība.

Mazākā daļa uzturas briežu ciltsdarba saimniecībā ar visu tai nepieciešamo infrastruktūru, ko sauc par fermu, kur tie brīvi ganās. Bet pavisam neliela daļa (aptuveni 1/10 no visiem dzīvniekiem) pārtop īpašā, miesnieka meistara pagatavotā gardumā.

 

Briežu dārza un safari parka „Zemitāni” virtuālā tūre

Zemitani (10)_0.JPG

Zemitani (6)_1.JPG

Zemitani (8)_0.JPG

011_Briezu_darzs_safari_parks_Zemitani_Ainars_004.jpg

 

Pieteikties jaunumu saņemšanai