• KOKNESE
  Lai ceļš tevi atved uz Kokneses pusi, kur latvju likteņupe Daugava cieši kopā savijusi mūsu vakardienu un šodienu. Kā trīs krāšņas pērles vienā gredzenā – trīs pagasti: Koknese, Bebri un Irši tevi pārsteigs un savaldzinās ar savu vienreizību un skaistumu!
 • KOKNESE
  Lai ceļš tevi atved uz Kokneses pusi, kur latvju likteņupe Daugava cieši kopā savijusi mūsu vakardienu un šodienu. Kā trīs krāšņas pērles vienā gredzenā – trīs pagasti: Koknese, Bebri un Irši tevi pārsteigs un savaldzinās ar savu vienreizību un skaistumu!
 • KOKNESE
  Lai ceļš tevi atved uz Kokneses pusi, kur latvju likteņupe Daugava cieši kopā savijusi mūsu vakardienu un šodienu. Kā trīs krāšņas pērles vienā gredzenā – trīs pagasti: Koknese, Bebri un Irši tevi pārsteigs un savaldzinās ar savu vienreizību un skaistumu!

Iecienītas apskates vietas

Šomēnes koknesē

Pasākumi
 • 16. Septembris
  Zaļi, sarkani vai dzelteni - visi Likteņdārza āboli svinēs Ābolu balli! Sestdien, 16.septembrī no plkstn. 11 līdz 15.00 Likteņdārzā notiks  “Ābolu balle”- pasākums, kur ābolam būs ierādīta goda vieta dažādos veidos un izpausmēs. Protams, viss sāksies ar ābolu dabūšanu nost no koka, to lasīšanu. Kad sagatavošanās darbi būs paveikti, darbību ap un par ābolu netrūks . Ģimenes ar bērniem sagaida dažādu interesantu nodarbju kopums un tajos visos pats galvenais būs ābols : ābolu dambretes mačs, ābolu zīmēšanas konkurss, ābolu keramikas darbnīca, ābolu rudens  ekspedīcija. Kā katru gadu, Likteņdārzā būs divu veidu sulu spiedes. Aicinām apkārtējo mājsaimniecību ļaudis vest savu bagātīgo ābolu ražu uz Ābolu balles pasākumu, jo te būs iespēja pārstrādāt ābolus sulā, kas ziemas krājumiem būs īpašs ieguvums. Degustācija, kā vienmēr bez maksas, bet, ja kādam kārosies paņemt līdzi vitamīniem bagāto dzērienu, to varēs iegādāties 300 un 750ml iepakojumos. Un kur  vēl gardās pankūkas, kuras cepsim uz vietas un baudīsim ar tikko vārītu ābolu ievārījumu! Tāpat kā sulu, arī ievārījuma burciņas būs iespējams iegādāties, lai tumšajos ziemas mēnešos tās atgādinātu par bagātīgo rudeni. Rudens ir īpaši aktīvs laiks un tāds tas ir arī Likteņdārzā. Aicinām visus izjust kopā esības un kopā darbošanās prieku Likteņdārzā! Pasākumu atbalsta Zemkopības ministrija, Fazer Latvija, Elektrum, Draugiem.lv, Latvijas valsts meži, LZF, Skauti un gaidas. Ieeja pasākumā par ziedojumiem. Maksa par autostāvvietu -2 eiro.    
 • 9. Septembris
    Vecbebru vārdam - 260 gadu! Lai iepazītu Vecbebru muižas kompleksa vēsturi, biedrība “Bites” aicina piedalīties izzinošā un izglītojošā foto orientēšanās spēlē “Iepazīsti Vecbebru muižu!” 9. septembrī no plkst. 12.00 līdz 14.00. Bijušās muižas teritorijā būs jāatrod 12 punkti, kas saistīti ar tās vēsturi. Pēc tam varēs uzzināt šo ēku vēsturi un šodienas pielietojumu. Centīgākie saņems balvas. Pirms 260 gadiem - 1763. gadā barona fon Vilkena dēli pārņēma tēva muižas pārvaldību, sadalot to Vecbebru muižā (Alt- Bewershof) un Jaunbebru muižā (Neu – Bewershof). Tā radās šie vietvārdi, kas kalpo vēl šodien. Tiekamies Vecbebros 9. septembrī pie Biškopības muzeja, kur notiks Ogres Tehnikuma rīkotie Medus svētki! Biedrība “Bites”  
 • 23. Augusts - 29. Oktobris
  No 23. augusta, Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrā, laipni aicināti aplūkot kalsnavieša Aivara Kluša gleznu izstādi “…saulē”. Gleznas atspoguļo un atgādina par dabas klātbūtni mums visapkārt. Autors dzimis 1955 . gadā Pļaviņās. Absolvējis pļaviņu vidusskolu, Rīgas 3. tehnisko skolu, Priekuļu lauksaimniecības tehnikumu. Mākslas izglītība iegūta Madonas mākslas skolas pieaugušo studijā pie Jāņa Simsona. Dzīvo Madonas novada Kalsnavas pagastā- Aiviekstē . Darba vieta- Latvenergo sadales tīkls - transporta nodaļa. Vaļasprieks - vēsture un māksla. Māksliniekam tuvākas ir rudens krāsas, bet no ziediem mīļākās - dālijas. Izstādē apskatāms arī ziedu krāšņums. Savā saimniecībā "Kamenes", kur saimnieko kopā ar sievu, Aivars aizraujas ne tikai ar gleznošanu, bet arī ar savdabīgu un interesantu akmeņu vākšanu, kā arī ar senlietu kolekcionēšanu. Papildus informācija – VisitMadona - saimniecība “Kamenes”. #art #painting #dabasskati #ziedugleznas #izstade #koapskatitKoknese #aivarskluss
 • 9. Septembris
  Eiropas kultūras mantojuma dienas 2023   ​Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā norisināsies no 8. līdz 10. septembrim, kas būs veltītas kultūras mantojuma aizsardzības simtgadei. 2023. gads ir īpašs gads, jo ir pagājuši tieši 100 gadi kopš tika pieņemts Likums par pieminekļu aizsardzību Latvijā un tika nodibināta Pieminekļu valde. ​Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde kā nozīmīgu piemēru ir izvirzījusi valsts nozīmes kultūras pieminekli “Kokneses pilsdrupas” (valsts aizsardzības Nr. 6160). ​Svinīga Eiropas kultūras mantojuma dienu atklāšanas ceremonija notiks 2023.gada 8.septembrī “Trīs Brāļos” – Pārvaldē, M.Pils ielā 19, Rīgā. Savukārt, 9. un 10. septembrī plānota objektu atklāšana publiskai apskatei. ​Par godu Eiropas kultūras mantojuma dienām 09.09.2023. Kokneses viduslaiku pilsdrupās tiks organizēts publisks bezmaksas pasākums. ​Pasākuma norise plānota 9.septembrī no pulksten 10.00-15.00. Pilsdrupu priekšpils teritorijā notiks vietējo amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kur būs iespēja gan iegādāties vietējo produkciju, gan iesaistīties biedrības “Pērses krasts” piedāvātajās aktivitātēs, kas no pulksten 10.00-15.00 būs pieejamas īpašā tirgus teltī “MISIJA KOKNESE”.   Plānotās aktivitātes  “MISIJA KOKNESE” teltī: “Atklāj zudušo Koknesi” -  novadpētnieku un  interesentu tīklošanās, senatnes noskaņa foto un atmiņu stāstos, praktiski padomi vēsturisko liecību apzināšanā, interaktīva karte “Koknese toreiz un tagad”, zudušo objektu digitālie 3D modeļi;  MISIJA KOKNESE foto spēle, ekspress konkursi un intervijas;   “Draugu virtuve”  -  brīvdienu piestātnes “Pērsejas” spēcinošā UGUNSZUPA;  12.00-13:30 “Kokneses zemūdens pērles” – ekskursija ar kuģīti “Sēlis” ap Kokneses pilsdrupām, Likteņdārzu un Pērses upi, kur dzirdēsiet stāstījumu un aplūkosiet ekrānā ko mūsdienu cilvēka acīm slēpj Pļaviņu HES ūdenskrātuves dzelme. Savos atklājumos dalīsies Kokneses vēstures entuziasts un pētnieks Ints Lukss (Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni: +371 29119882)      ​Paralēli tirgus norisei un biedrības aktivitātēm, priekšpils teritorijā būs pieejamas lielformāta spēles, radošas un izzinošas aktivitātes, savukārt pilsdrupu Moku kambarī būs iespēja izspēlēt spēli “Izlaušanās no Moku kambara” par īpašu akcijas cenu – 40,00 euro (2-5pers., nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 29275412). ​No Kokneses pilsdrupu piestātnes kursēs kuģīši “Vīgante” un “Sēlis”, būs iespēja iznomāt katamarānus un SUP dēļus. Klientu apkalpošanas paviljonā pieejama vēsturiskā ekspozīcija un informācija par pilsdrupu vēsturi. ​Pulksten 14.00 pilsdrupās valdīs muzikāla noskaņa dzejkoncertā “Sirds silta sajūta”. Uzstāsies dzejnieks, mūziķis Lauris Valters. Ieeja bez maksas. ​9.septembrī tiks nodrošināta bezmaksas ieeja Kokneses viduslaiku pilsdrupās. Aicinām Eiropas kultūras mantojuma dienas 2023 baudīt Kokneses viduslaiku pilsdrupās! Informāciju sagatavoja Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrs  
Koknese
0
Novada iedzīvotāju
0
Koknese svin   
0
Km gara velo taka
0
Kvadrātkilometru platība
Idejas atpūtai
Koknese izceļas ar neskartu vai cilvēku darbības maz skartu dabu. Pastaigas Kokneses dabas takā, putnu vērošana, medības, makšķerēšana, laivošana un vēl daudz citu atpūtas veidu ļauj iepazīt Koknesi un apkārtni.

Pieteikties jaunumu saņemšanai